Czy ogrzewanie gazem płynnym się opłaca?

Czy ogrzewanie gazem płynnym się opłaca?

Czy ogrzewanie gazem płynnym się opłaca?

Jeśli szukasz efektywnego, bezpiecznego, a przy tym przystępnego cenowo źródła ogrzewania, gaz płynny to dobry kierunek. Zarówno zbiornik LPG, jak i mała butla to doskonała alternatywa dla gazu ziemnego z sieci, do której nie zawsze można mieć dostęp. Sprawdź, czy w każdym przypadku ogrzewanie gazowe z butli się opłaca, a kiedy niekoniecznie?

Zbiornik na gaz do ogrzewania – kiedy warto?

Jeśli chodzi o zbiornik na gaz do ogrzewania domu, cena może wzbudzać Twoje wątpliwości jedynie na początku. Taka inwestycja wymaga wykonania specjalnej instalacji zbiornikowej i całego przyłącza. To dość wysokie koszty, jednak późniejsza niska cena eksploatacji tego systemu ogrzewania szybko je rekompensuje. To przy tym bezpieczne i efektywne rozwiązanie pod warunkiem, że będziesz stosować się do najważniejszych zasad związanych z korzystaniem z LPG.

Butla czy zbiornik z gazem płynnym nie wymaga dużo miejsca i łatwo je transportować (koniecznie w pionowej pozycji). Co ważne, LPG jest na ogół łatwo dostępny, dlatego ogrzewanie gazem ze zbiornika to gwarancja nieprzerwanej dostawy ciepła, gdzie tylko potrzebujesz.

Spalanie gazu płynnego nie powoduje powstawania szkodliwych substancji i nie przyczynia się do zwiększenia nagromadzenia pyłu w powietrzu.

Koszty ogrzewania gazem płynnym

Wybierając system ogrzewania do nowo powstającego domu na pewno rozważasz koszty zarówno samej inwestycji, jak i późniejszej eksploatacji. W tym kontekście warto wspomnieć, że na początku 2023 roku cena gazu płynnego wahała się od 2,30 do nawet 2,70 zł za litr. Choć to nieco więcej niż w roku poprzednim, gaz wciąż pozostaje jednym z najbardziej opłacalnych paliw opałowych.

Co istotne, zbiornika LPG nie musisz od razu kupować. Równie dobrym i korzystnym cenowo rozwiązaniem jest jego dzierżawa. Niezależnie od tego co wybierzesz, pamiętaj o zapewnieniu na zbiornik wystarczającej przestrzeni, drogi dojazdowej oraz odpowiedniej odległości od innych obiektów na działce. W przypadku ogrzewania gazem płynnym technologia jest równie imponująca, co przy innych źródłach ciepła. Wyposażenie zbiornika w automatyczny monitoring zużycia gazu i poziomu napełnienia pomagają w uzupełnianiu zapasu paliwa z odpowiednim wyprzedzeniem.

https://www.amerigas.pl/

Sprawdź także: Najlepsze Firmy Faktoringowe – Aktualny Ranking Firm Faktoringowych 2024!