Kredyt deweloperski, warunki, oprocentowanie, informacje

Kredyt deweloperski, warunki, oprocentowanie, informacje

Kredyt deweloperski, warunki, oprocentowanie, informacje

Masz już dość flipowania? Masz doświadczenie w obrocie nieruchomościami? Chcesz zarabiać jako deweloper, jednak nie masz środków na to, by móc się rozwinąć? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Cię fakt, że istnieje sposób na to, by zostać profesjonalnym deweloperem bez tak zwanego kapitału na start. Jak to zrobić? O tym dowiesz się już za chwilę, jednak zanim do tego przejdziemy, odpowiedzmy sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Przede wszystkim zajmijmy się samą definicją słowa deweloper. Otóż najczęściej przyjmuje się, że deweloper to osoba, która zawodowo zajmuję się realizacją wszelkich inwestycji budowlanych. Jest to oczywiście duże uproszczenie obowiązków dewelopera, jednak ten zarys pozwoli Ci zrozumieć cały mechanizm kierujący branżą deweloperską. Do zadań dewelopera wbrew pozorom nie należy jedynie sprzedanie danego domu bądź też mieszkania z zyskiem.

Warto wiedzieć, że zanim cały budynek powstanie, deweloper musi najpierw zadbać o grunt, na którym ma rozpocząć się budowa. Do jednego z najważniejszych obowiązków dewelopera należy oczywiście zarządzanie projektem, zapewnienie wszelkich potrzebnych pozwoleń, zarządzanie oraz dbanie o ogólny wygląd obiektu oraz przede wszystkim pozyskanie kapitału na całą inwestycję. Choć wszystkie z wymienionych tu czynności są niezwykle ważne, najwięcej pytań oraz obaw wiąże się z kwestią pozyskiwania środków. To właśnie pieniądze najczęściej stoją na drodze młodym osobom oraz nowym firmom. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego od czego należy zacząć. Jeśli posiadasz zaoszczędzone pieniądze, które choć w części mogłyby pokryć koszty budowy, musisz wiedzieć, że znajdujesz się w bardzo dobrej pozycji. Oznacza to, że masz podstawy do tego, by bank udzielił Ci kredytu. Wbrew pozorom to bardzo dobra decyzja. Wiele osób obawia się kredytu, traktując go jako ostateczność. Jest to oczywiście błędne myślenie, które należy jak najszybciej skorygować. Dzięki zaoszczędzonej kwocie, będziesz miał pieniądze na wkład własny, to z kolei pozwoli Ci wziąć kredyt na sumę, która zapewni Ci możliwość rozpoczęcia inwestycji.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów deweloperskich w Krakowie

Telefon: +48 533 88 78 78

Kredyt deweloperski, warunki, oprocentowanie, informacje
Kredyt deweloperski, warunki, oprocentowanie, informacje

Choć początkowo może wydawać się, że to nie najlepszy pomysł, warto jest podkreślić, że ukończona inwestycja zawsze sprzedawana jest zyskiem. Biorąc pod uwagę ciągle rosnąca ceny nieruchomości, śmiało można stwierdzić, że branża deweloperska to jedna z najbardziej opłacalnych dziedzin gospodarki. Jak widzisz wzięcie kredytu to jedna z najlepszych opcji. Jeśli zatem rozważasz zaciągnięcie pożyczki po to, by móc rozpocząć nową inwestycję, powinieneś zastanowić się nad tak zwanym kredytem deweloperskim. Kredyt deweloperski to nic innego jak pożyczka, która przeznaczona jest dla firm oraz osób prawnych. Jest to specjalny rodzaj kredytu, który polega na finansowaniu inwestycji takich jak na przykład budowa osiedla bądź też budynków użyteczności publicznej. Kredyt deweloperski z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, a wszystko za sprawą stosunkowo korzystnych warunków. Mówiąc o warunkach, już w tym miejscu należy zaznaczyć, że aby w ogóle móc myśleć o tego typu kredycie należy mieć całkiem spory wkład własny. Kredyt deweloperski przeważnie zaczyna się od kwoty oscylującej w granicach miliona, jednak końcowy zysk z topowych inwestycji, może nawet kilkukrotnie przewyższyć kwotę wydaną na budowę całego osiedla. Początkowy wkład własny, powinien wynosić około 20%, co ważne wkładem własnym w inwestycję może być na przykład działka, na której ma stanąć dany budynek. Samo działanie kredytu deweloperskiego można porównać do dobrze znanej hipoteki. Jeśli chodzi o oprocentowanie, to nie da się w sposób jednoznaczny powiedzieć ile dokładnie będzie oni wynosiło, jest to bowiem kwestia zależna od wielu zmiennych czynników, jednak najważniejszym z nich jest oczywiście oferta danego banku. 

Kredyt deweloperski dla nowej firmy

Kredyt deweloperski dla nowej firmy wbrew pozorom nie jest rzeczą niemożliwą. Wśród młodych przedsiębiorców panuje błędne przeświadczenie, na temat tego, kto i na jakich warunkach jest w stanie uzyskać kredyt. Przede wszystkim jeśli myślisz nad założeniem firmy deweloperskiej, powinieneś udać się do doświadczonego doradcy kredytowego. To właśnie dzięki fachowej opinii będziesz mógł podjąć ostateczną decyzję. Jeśli jednak jesteś już na etapie zakładania własnej działalności gospodarczej lub jesteś właścicielem młodej, aczkolwiek dobrze prosperującej firmy, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Obecnie niemal każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt deweloperski. Jego uzyskanie nie jest wcale aż tak skomplikowane jak Ci się wydaje. Zdecydowanie trudniejszym zadaniem jest dobre ulokowanie pieniędzy. Zanim jednak udasz się do banku w celu zaciągnięcia kredytu, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że banki są to instytucje, które nie lubią ryzyka. Osoby pracujące w banku muszą zatem dokładnie prześwietlić Twoją historię kredytową, a także zarobki, by mieć pewność co do tego, że będziesz wypłacalny. Decydując się na bycie deweloperem bierzesz na siebie ogromną odpowiedzialność, która wiąże się między innymi ze sporządzeniem planu finansowego inwestycji z własnych środków. Dodatkowym atutem może być stosunkowo niski kredyt deweloperski w porównaniu do całkowitej kwoty potrzebnej do sfinansowania inwestycji. 

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt deweloperski?

Wybór banku jest kwestią niezwykle indywidualną. Być może jeśli jesteś klientem danego banku od wielu lat, jego pracownicy przygotują dla Ciebie specjalną ofertę, która okaże się być niezwykle korzystna. Mimo to, zanim zdecydujesz się na wzięcie kredytu, dobrym pomysłem będzie zaznajomienie się z ofertą pozostałych banków. Aby nieco ułatwić Ci to zadanie, postanowiliśmy stworzyć krótkie zestawienie, z którego dowiesz się jaką ofertę mają poszczególne banki. W banku PKO BP. okres kredytowania wynosi do 3 lat, rachunek powierniczy może być zarówno otwarty jak i zamknięty, natomiast odsetki są kapitalizowane oraz ujęte w początkowym budżecie projektu. Dodatkowo warto wiedzieć, że stopa oprocentowania w tym przypadku jest zmienna, a spłata odbywa się poprzez sprzedaż lokali mieszkalnych.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt deweloperski?
W jakim banku najlepiej wziąć kredyt deweloperski?

Warunki kredytu prezentują się dokładnie w ten sam sposób w banku PEKAO S. A..Warto zaznaczyć, że warunki uzyskania kredytu deweloperskiego w niemal wszystkich bankach oscylują w podobnych granicach, wybór zależy zatem głównie od indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi o mBank, to na ich stronie internetowej nie ma jasno podanych warunków kredytowania. Zamiast tego zarząd mBanku postanowił podać wymagania względem kredytobiorców. Z wyżej wspomnianych wymagań jasno wynika, że kredyt ten przeznaczony jest dla deweloperów, którzy mają w planach realizację projektów o budżetach większych niż kilkanaście milionów złotych. Dodatkowo kredyt budowlany dla deweloperów mieszkaniowych przeznaczony jest na budowę lub też rozbudowę osiedli mieszkaniowych, apartamentowców oraz innych inne obiektów mieszkalnych. Oznacza to, że pieniądze uzyskane z  u można zainwestować tylko w budowę typowo mieszkalną. Co ciekawe, mBank zaznacza, że ich kredyt jest zarezerwowany jest dla przedsiębiorców, którzy posiadają grunty w bardzo dobrych lokalizacjach (w grę wchodzą wyłącznie średnie oraz duże miasta w Polsce). Ostatnim warunkiem do uzyskania kredytu jest obowiązkowa spółka celowa oraz doświadczenie branżowe. Oznacza to, że mBank nie udziela kredytów deweloperskich nowym firmom. 

W jakim mieście planować inwestycję?

Nie od dziś wiadomo, że ceny nieruchomości w dużych miastach wciąż idą w górę. Mimo to wiele osób wciąż zastanawia się nad tym, które miasto jest najlepszym pomysłem na inwestycję. Nie zdziwi Cię chyba fakt, że jedną z najlepszych opcji na inwestycję deweloperską jest oczywiście Warszawa. Mieszkanie w stolicy Polski to obecnie prawdziwy rarytas. Kwoty za wynajem sięgają nawet 10 tysięcy złotych za miesiąc, a nie jest to najwyższa cena, jaką można znaleźć na popularnych serwisach z ogłoszeniami. Choć deweloperka w stolicy prężnie się rozwija, wciąż brakuje mieszkań. Jak to możliwe? Cóż, deficyt mieszkaniowy spowodowany jest głównie ogromnym popytem, za którym stoją nie tylko polskie rodziny, ale przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy zajmują się najmem długoterminowym. Jeśli zatem zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki na inwestycję, pomocny może okazać się kalkulator do kredytu deweloperskiego, dzięki któremu będziesz mógł obliczyć swoje raty, a także stopę oprocentowania oraz dowiedzieć się wszystkich istotnych informacji. 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów deweloperskich w Krakowie

Telefon: +48 533 88 78 78