Kredyt na budowę domu a kredyt na zakup mieszkania
Kredyt na budowę domu a kredyt na zakup mieszkania
2 grudnia 2019
Banki Kraków
Banki Kraków – które najlepsze? Jaki kredyt wybrać? Sprawdź!
8 marca 2020
Pokaż wszystkie

Kredyt na wesele

Kredyt na wesele

Kredyt na wesele

Ślub i wesele to najpiękniejsze chwile w życiu zakochanych. W kameralnej otoczce, czy splendorze szerokiej listy zaproszonych gości – zawsze pozostawia w pamięci ciepłe kadry. Niestety również w tym przypadku na szczęście pada ponury cień w postaci zapotrzebowania finansowego na zrealizowanie planów. Opcji jest niewiele: oszczędzanie, gotówka od ręki dzięki bogatej zawartości konta osobistego, lub kredyt gotówkowy. Zwłaszcza ten ostatni szczególnie często jest uważany za podstawową alternatywę do urzeczywistnienia uroczystości.

Kredyt na wesele
Kredyt na wesele – bezpłatne porównanie ofert banków

W końcu nadchodzi ten dzień… sukienka ślubna idealnie dopasowana do talii panny młodej, dobrze skrojony garnitur w kolorze grafitowym i wiara, która odwiecznie koordynuje cały obrządek. W tym momencie nikt taj naprawdę nie myśli o wszelkich zobowiązaniach finansowych, które na siebie zaciągnął. Kredyt gotówkowy na wesele oprocentowany jest adekwatnie do wszelkich innych pożyczek gotówkowych, różni się jedynie nadzieja o jego zwrocie. Decydując się na niego narzeczeni wierzą, że łączna pula pieniędzy uzyskanych w prezencie ślubnym zagwarantuje im szybki i bez odsetkowy zwrot pożyczki. To dobre rozwiązanie jeśli para młoda nie dysponuje większymi wpływami wskutek zarobków, kuleje, gdy oczekiwania się nie spełnią.

Nikt nie chce rozpoczynać nowego życia z zadłużeniem. Ślub to etap, w jakim pożyczka powinna jedynie określać cesję serca i miłości od drugiej osoby dla dopełnienia przyrzeczenia, a nie długu finansowego. Kredyt gotówkowy w jest w tym momencie niepotrzebnym balasem dla kieszeni młodych, który nie pozwała na odważny krok do przodu w postaci założenia rodziny. W przyszłości z pewnością się on pojawi: wózek dla dziecka, może kredyt hipoteczny na mieszkanie, sprzęt RTV i AGD, remont, ale czy musi on towarzyszyć dwojgu młodych ludzi już na starcie?

Wszelkie kredyty konsumenckie to słuszne rozwiązania jeśli nie ma innych możliwości na zrealizowanie swojego planu. Dobrze jednak, jeśli spłaci się je terminowo, a pożyczkobiorca nie wpadnie w kredytowy melanż. Stąd powstało właśnie zadłużenie publiczne i zła sława tanich kredytów gotówkowych. Niczym perpetuum mobile wciąż napędzana jest ona przez naiwnych pożyczkobiorców, którzy wiedzą, że w taki sposób rozwiążą oni swoje problemy finansowe. Oby nowa ustawa o kredycie konsumenckim rzeczywiście przyniosła skutek, na jaki liczy polki rząd.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Krakowie

Telefon: +48 533 88 78 78