Zakup sprzętu komputerowego po leasingu – czy jest opłacalny?

Komputery poleasingowe - gwarancja i serwis

Komputery poleasingowe - gwarancja i serwis

Nowy sprzęt komputerowy dla przedsiębiorstwa jest sporym wydatkiem – zwłaszcza na starcie działalności, gdy koszty początkowe są wysokie, a firma jeszcze nie zdążyła zacząć zarabiać. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców stara się odciążyć firmowe finanse i szuka oszczędności. Dobra wiadomość jest taka, że na sprzęcie komputerowym rzeczywiście można oszczędzić – i to nawet kilkadziesiąt procent od ceny pierwotnej. Jak to możliwe? To bardzo proste: wystarczy zakupić do firmy komputery poleasingowe.

Czym różni się komputer poleasingowy od nowego sprzętu?

Skąd pochodzą komputery i laptopy poleasingowe oraz co ma wpływ na ich niską cenę – te dwie kwestie często zastanawiają przedsiębiorców, którzy rozważają zakup sprzętu do swojej firmy. Odpowiedź na te pytania jest prosta i pomyślna dla potencjalnych nowych nabywców. Komputery są masowo skupowane z zagranicy przez wyspecjalizowane firmy z sektora IT, które następnie sprzedają je odbiorcom krajowym.

Pierwotnymi użytkownikami sprzętu poleasingowego są zwykle duże, zachodnie korporacje, zamawiające setki, a czasem nawet tysiące komputerów do potrzeb biurowych. Komputer lub laptop pracujący w takiej firmie musi być prawdziwym kombajnem roboczym, stworzonym do długiej i intensywnej pracy. Z tego powodu te komputery mają zwykle znakomite podzespoły i konkurencyjne parametry, nawet względem nowych maszyn, sprzedawanych obecnie w popularnych sieciach elektronicznych. Komputery poleasingowe często przewyższają nowe maszyny pod względem jakości wykonania – trwałe obudowy, wykonane z mocnego tworzywa nawet po latach prezentują się na tyle dobrze, że spokojnie nadają się do pracy w renomowanych polskich firmach.

Komputery poleasingowe - gwarancja i serwis
Komputery poleasingowe – gwarancja i serwis

Komputery poleasingowe – gwarancja i serwis

Kwestią, która nurtuje wielu potencjalnych nabywców sprzętu używanego są prawa gwarancyjne oraz opieka posprzedażowa. Czy komputery i laptopy poleasingowe na pewno będą działać? Co będzie, jeśli któryś z nich się zepsuje? Trzeba przyznać, że nasze rodzime firmy handlujące używanym sprzętem stają pod tym względem na wysokości zadania. Zdecydowana większość komputerów po leasingu jest objęta gwarancją sprzedawcy. Okres gwarancyjny może być różny – przeważnie wynosi od kilku do nawet kilkunastu miesięcy – jest to czas, który daje możliwość gruntowego zapoznania się z właściwościami komputera i wykrycia ewentualnych usterek.

Warto dodać, że podstawową praktyką w firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu poleasingowego jest testowanie każdego egzemplarza przed wysyłką, dzięki czemu prawdopodobieństwo natrafienia na wadliwy komputer jest naprawdę minimalne. Rzetelny sprzedawca nie tylko sprawdza sprzęt, ale prowadzi również jego serwis, co znacznie ułatwia ewentualne przeprowadzenie postępowania reklamacyjnego. Doświadczony sprzedawca komputerów poleasingowych wie więc dokładnie co sprzedaje oraz potrafi zaoferować kupującemu opiekę posprzedażową. Dobrym przykładem firmy handlującej używanym sprzętem jest fajnykomputer.pl, gdzie na maszyny udzielana jest 12-miesięczna gwarancja, a zakupu można dokonać w wygodnym systemie ratalnym.

Dlaczego warto kupować komputery i laptopy poleasingowe?

Zalet kupowania używanego sprzętu jest bardzo wiele. Warto zacząć od oszczędności – w cenie, w jakiej firma może zakupić używany laptop dobrej klasy lub komputer stacjonarny, nie sposób jest nabyć nowy sprzęt, nawet najniższej klasy. Maszyny poleasingowe dają więc możliwość pracy na renomowanym sprzęcie nawet firmom, które mają bardzo ograniczony budżet. Duża część sprzętu ma już wgrane oprogramowanie – dzięki temu komputery są od razu gotowe do pracy, bez konieczności dokonywania dodatkowych modyfikacji. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza dla małych firm, które nie mają własnego działu IT.

Dobry komputer poleasingowy będzie wydajnie służył w firmie przez długie lata. W razie potrzeb można rozbudować jego możliwości poprzez rozszerzenie pamięci RAM czy zmianę dysku na SSD. Warto zainwestować w dobry, używany sprzęt, bo znacząco podniesie on wygodę pracy, a tym samym zwiększy wydajność i zadowolenie pracowników, co samo w sobie może przełożyć się na duże zyski.