Prześwietlamy firmy faktoringowe!

Zastanawiasz się nad faktoringiem dla swojej firmy w Krakowie? Nie wiesz którą ofertę wybrać? Nasi Eksperci ds. faktoringu dla firm porównają dla Ciebie oferty zupełnie za darmo!

Darmowe porównanie firm faktoringowych Krakowie - zadzwoń!
+48 533 88 78 78

Bezpłatne porównanie ofert firm faktoringowych w Krakowie - zadzwoń już dziś!
Bezpłatne porównanie ofert firm faktoringowych w Krakowie - zadzwoń już dziś!

Faktoring to bardzo popularna usługa finansowa, która regularnie pomaga wielu przedsiębiorcom utrzymać się na rynku. Wybór najlepszej oferty dla Twojej firmy to jednak bardzo trudne zadanie. Zobacz, jak mogą Ci w tym pomóc nasi eksperci finansowi w Krakowie!

Czym jest faktoring?

Faktoring jest usługą finansową pozwalającą na finansowanie działalności przedsiębiorstwa. Faktoring to metoda finansowania, w której firma przekazuje zaległe należności od klientów, zanim staną się one należne dostawcy usług finansowych, który następnie je spłaca. Zapobiega to „przywiązywaniu” cennego kapitału do niespłaconych długach klientów z powodu długich terminów płatności. Faktoring to usługa finansowa, która przebiega w przedstawiony sposób: faktorant (przedsiębiorca) daje firmie oferującej finansowanie (faktorowi) faktury z długim terminem płatności (co ważne, terminy zapłaty należności nie są przeterminowane). Następnie faktor płaci przedsiębiorcy kwotę, która znajduje się na fakturze. W praktyce faktoring jest więc rozwiązaniem, które umożliwia przedsiębiorcy otrzymanie środków zaraz po okazaniu usługi lub dokonaniu sprzedaży.

W wielu przepadkach klienci nie mogą zapłacić za usługę lub zakupione towary od razu, dlatego robi to za nich faktor, który w późniejszym terminie otrzyma zapłatę od klientów przedsiębiorstwa. Faktoring jest zatem swego rodzaju wymianą faktury na gotówkę, bez konieczności długiego oczekiwania na zapłatę. Faktoring został wymyślony w celu poprawy kondycji finansowej w przedsiębiorstwach różnej wielkości oraz ułatwienia płynności finansowej, czyli cash flow w firmie. Najbardziej narażone na długie oczekiwanie na gotówkę są firmy w branżach, w których dużą popularnością cieszą się tzw. kredyty konsumenckie lub bardzo długie okresy zapłaty faktur.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Krakowie

Telefon: +48 533 88 78 78

Faktoring w Krakowie - bezpłatne porównanie ofert

Dla jakich firm faktoring jest odpowiednim rozwiązaniem, a dla kogo nie?

Faktoring może być zastosowany przez firmy z sektora produkcyjnego, handlowego lub usługowego. Taka opcja finansowania jest szczególnie atrakcyjna dla firm, których bilans jest zdominowany przez należności i faktury o długich terminach płatności oraz dla firm, które bardzo szybko zwiększają swoje obroty i są w dynamicznej fazie wzrostu. Faktoring może być również skutecznym rozwiązaniem dla firm, które są w dużym stopniu zależne od zmian cen na surowce – takie przedsiębiorstwa mogą skorzystać z faktoringu w okresach nagłego wzrostu cen na surowce.

Niektóre przedsiębiorstwa decydują się również na faktoring w okresach płacenia większego podatku oraz wypłaty premii dla pracowników. Faktoring pomaga w utrzymaniu płynności finansowej w sektorze B2B (business to business), a także w takich branżach jak np. budownictwo i transport. Faktoring nie jest jednak rozwiązaniem dla firm z każdej branży, dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z naszymi ekspertami finansowymi, którzy nie tylko pomogą podjąć decyzję, czy warto skorzystać z faktoringu, ale również doradzą, jak poradzić sobie z wyborem najdogodniejszej oferty.

Faktoring w Krakowie – jakie są jego zalety?

Szczególnie dla małych i średnich firm ważne jest, aby stale mieć dostęp do wolnych środków, co pozwala na skuteczne działanie na rynku. Prawdopodobnie, tak jak i wielu innych przedsiębiorców, zastanawiasz się, czy warto korzystać z faktoringu. Spójrzmy zatem na największe zalety tego rozwiązania. Dzięki faktoringowi możesz zwiększyć lojalnych klientów i zapewnić im atrakcyjne warunki współpracy. Możesz udzielić dłuższych terminów płatności bez ryzyka zaszkodzenia płynności finansowej Twojej firmy. W praktyce oznacza to również większą elastyczność dla Twoich klientów! Faktoring sprawia, że praktycznie zawsze masz dostęp do gotówki.

Po sprzedaniu swoich należności otrzymujesz pieniądze od razu i nie musisz czekać, aż klienci uregulują rachunki. Dzięki temu możesz zawsze terminowo opłacać pensje swoich pracowników oraz inwestować w dalszy rozwój firmy. W wielu przypadkach faktoring pozwala również na wzmocnienie wiarygodności kredytowej. Zmniejszenie bilansu w wierzytelnościach zwiększa wskaźnik kapitałów własnych. Oznacza to lepszą ocenę firmy przez instytucje kredytowe jak np. banki. Faktoring to również swego rodzaju zabezpieczenie przed tzw. złymi długami, czyli przed wierzytelności, które najprawdopodobniej nie będą odzyskane w terminie lub w pełnej wartości. Korzystnie z faktoringu to zatem jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę rentowności oraz płynności finansowej firmy. Ekspert finansowy Kraków - Twoja niezależna pomoc w pozyskaniu najlepszego faktoringu!

Koszty faktoringu - co trzeba wiedzieć?

Podobnie jak w przypadku innych produktów bankowych, faktoring również wiąże się z pewnymi kosztami. Na całkowitą opłatę usług faktoringowych wpływa wiele elementów. Dokładną cenę faktoringu można zazwyczaj poznać tylko po przeprowadzeniu dokładnej analizy przez doradcę finansowego lub pracownika banku. Nasi eksperci finansowi w Krakowie oferują darmową analizę sytuacji firmy oraz możliwość porównania oferty różnych banków. Najważniejszym kosztem faktoringu, to odsetki od zaliczki udzielonej na poczet zapłaty za fakturę. Firmy udzielające faktoring zazwyczaj pobierają również takie opłaty jak np. prowizja operacyjna, prowizja przygotowawcza oraz odsetki za udzielone finansowanie. Dodatkowe koszty mogą być również związane z wybranym typem faktoringu.

Faktoring pełny i cichy faktoring, faktoring odwrócony – rodzaje faktoringu

Faktoring to coraz popularniejsza usługa finansowa, dlatego można go spotkać w różnych odsłonach. Do najpopularniejszych rodzajów faktoringu w Polsce należą pełny i niepełny faktoring, faktoring cichy i jawny, faktoring odwrócony i faktoring mieszany. W przypadku faktoringu pełnego firma faktoringowa bierze na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahentów współpracujących z klientem. Taka opcja wiąże się jednak zazwyczaj ze znacznie większymi kosztami. W przypadku faktoringu niepełnego przedsiębiorca nie pozbywa się ryzyka niewypłacalności kontrahentów. Z kolei podział na faktoring jawny i tajny dotyczy przede wszystkim tego, czy dłużnik zostaje zawiadomiony o zawarciu umowy faktoringu, czy nie.

Faktoring w Krakowie – porównanie ofert różnych banków

Województwo małopolskie oraz jego stolica Kraków to region, w którym funkcjonuje szczególnie dużo przedsiębiorstw. Z tego powodu wiele banków, jak np. ING i PKO oferuje przedsiębiorcom możliwości skorzystania z faktoringu. Wybór odpowiedniej oferty to jednak bardzo trudne zadanie, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Nasi doradcy finansowi pomogą Ci zdecydować, czy lepiej wybrać np. PEKAO faktoring, faktoring mBank, czy faktoring oferowany przez inną instytucję bankową. Nasi eksperci finansowi przeprowadzą dla ciebie bezpłatne porównanie faktoringów oferowanych przez różne banki, dlatego nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś!

Sprawdź również - kredyty dla firm w Krakowie

Zapraszamy do kontaktu, działamy na terenie całej Polski: +48 533 88 78 78