Pożyczka hipoteczna jest produktem bankowym bardzo podobnym do kredytu hipotecznego, najistotniejszą różnicą jest to, iż pożyczka hipoteczna udzielana jest pod zastaw nieruchomości której pożyczkobiorca jest właścicielem i jest ona przeznaczana na dowolny cel. Wybierzemy dla Państwa najlepszą pożyczkę hipoteczną dostępną w Krakowie.

  • wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki kredytowe oraz dobierzemy optymalną opcję spłaty,
  • pomożemy w uzyskaniu środków na dowolny cel na znacznie lepszych warunkach niż kredyt gotówkowy,
  • pomożemy w formalnościach, zgromadzeniu niezbędnych dokumentów,
  • dobierzmy optymalny plan finansowy który pomoże w szybszej spłacie pożyczki hipotecznej.

Dlaczego nasi Eksperci Finansowi?

  • 0 zł za rozpatrzenie wniosku oraz pakiety ubezpieczeniowe,
  • w związku z długoletnią współpracą z bankami jesteśmy w stanie negocjować warunki kredytowe,
  • różne waluty kredytów,
  • długi okres kredytowania - nawet do 35 lat,
  • możemy opierać zdolność kredytową o różne rodzaje nieruchomości.

Pożyczka hipoteczna Kraków - bezpłatnie porównanie ofert banków na ten rok!

Kredyt konsolidacyjny Kraków

Pożyczka hipoteczna w mieście Kraków - porównamy oferty za darmo!

W błędzie jest ten, kto uważa, że kredyt hipoteczny oraz pożyczka hipoteczna to określenie jednego i tego samego rozwiązania. Pożyczka hipoteczna to rodzaj pożyczki gotówkowej, w przypadku której głównym zabezpieczeniem jest nieruchomość, do której dany pożyczkobiorca ma prawa własności. Jednocześnie nieruchomość ta nie może być obciążona żadnym kredytem. Pożyczka hipoteczna jest rodzajem pożyczki długoterminowej, gdzie maksymalny okres kredytowania może wynosić nawet 35 lat. Wartość nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie pożyczki powinna być o 30% wyższa od jej wartości. Jednakże w szczególnych przypadkach może być równa wartości udzielanej pożyczki hipotecznej. Warto pamiętać, że procedura zaciągania pożyczki hipotecznej wymaga uzyskania wpisu do księgi wieczystej danej nieruchomości oraz jej ubezpieczenia. Warto pamiętać o tym, że pożyczka hipoteczna w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego nie jest kredytem celowym. Dzięki temu pożyczkobiorca nie jest zmuszony do wyjawienia bankowi przeznaczenia uzyskanych w ten sposób pieniędzy. Jest to przeciwieństwo kredytu hipotecznego, gdzie pieniądze nie są wypłacane pożyczkobiorcy, a są wypłacane bezpośrednio na konto osoby, która sprzedaje nieruchomość. Mimo, że pożyczka hipoteczna jest wyżej oprocentowana od kredytu hipotecznego, jej koszt w rzeczywistości jest o wiele niższy od kosztu kredytu zaciągniętego na zakup samochodu bądź pożyczki gotówkowej. Mimo że zwyczajowo udzielana jest na okres krótszy niż kredyt hipoteczny, istnieje możliwość udzielenia pożyczki hipotecznej na okres 35 lat.

Pożyczka hipoteczna w Krakowie - na jaki cel może być zaciągnięta?

Mimo iż jest to  pożyczka hipoteczna,  może być udzielona no absolutnie dowolny cel. Jednakże dzięki temu, iż zabezpieczeniem jest nieruchomość,  kwota udzielonej pożyczki jest znacznie wyższa niż w przypadku zwykłej pożyczki gotówkowej. Warto pamiętać, że ten rodzaj kredytu może być zaciągnięty nie tylko na zakup nieruchomości ale także no inne cele, takie jak zakup samochodu czy remont. Mimo utartego schematu, jakoby jest to sposób, dzięki któremu możemy skredytować jedynie budowę bądź zakup upragnionego domu czy mieszkania, jest to nic innego jak idealny sposób sfinansowania większych wydatków. Dzięki temu wygodnemu sposobowi z łatwością mogą Państwo pokryć koszta studiów dziecka, wymarzonych wakacji, zakupu nowego samochodu czy organizacji wymarzonego wesela. Jednak istotną informacją, o której warto pamiętać podczas zaciągania pożyczki hipotecznej jest fakt, że w przypadku kiedy przestaniemy spłacać raty to właśnie nieruchomość, której hipoteka została obciążona, zostanie wystawiona na licytację. Jest to możliwe, choć w praktyce prawie nigdy się nie zdarza. 

Pożyczka hipoteczna w Krakowie  – kto może zaciągnąć w tym roku? 

Dużym ułatwieniem przy staraniu się o pożyczkę hipoteczną jest fakt, już nie wymagane jest posiadanie stałego źródła dochodu. Wystarczy być właścicielem  lub współwłaścicielem nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że na danej nieruchomości nie może być ustanowiona żadna hipoteka. Należy także spełnić warunki wiekowe oraz mieć nieskazitelną historię kredytową. Przed ubieganiem się o pożyczkę hipoteczną w Krakowie warto wiedzieć jakie są wymagane dokumenty. Nie różnią się one od tych, które wymagane są w przypadku kredytu hipotecznego. Zwykle jest to dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach oraz akt własności, wyciąg z księgi wieczystej, zaświadczenie o braku zadłużenia nieruchomości, a także aktualna wycena. Te dokumenty pozwolą bankowi na dokonanie oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Ułatwieniem w przypadku zaciągania pożyczki hipotecznej jest fakt, że nieruchomość nie musi być własnością pożyczkobiorcy. Może być to bowiem cudza własność, Jednakże pod warunkiem, że zarówno bank jak i właściciel wyraża zgodę na obciążenie hipoteki. W wypadku pożyczki hipotecznej słowem nieruchomość określa się dom, działkę, mieszkanie, biuro bądź ziemię. Dla banku bowiem istotne jest aby w razie zaprzestania spłaty przez pożyczkobiorcę, daną nieruchomość mógł sprzedać na poczet spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Zapraszamy do kontaktu, działamy na terenie całej Polski: +48 533 88 78 78