Kiedy korzystać z doradztwa finansowego?

mBank zamyka konta, sprawdź co zrobić!

mBank zamyka konta, sprawdź co zrobić!

Kiedy korzystać z doradztwa finansowego?

Coraz częściej można usłyszeć o tym, że osoba planująca na przykład zaciągnięcie kredytu współpracuje z doradcą finansowym. Na czym właściwie polegają tego typu usługi? Najprościej rzecz ujmując chodzi o pomoc w zoptymalizowaniu planów finansowych. Profesjonalni doradcy finansowi współpracują z wieloma bankami. Dla potencjalnego klienta ma to znaczenie z dwóch powodów. Może liczyć na porównanie najkorzystniejszych ofert bankowych oraz na wynegocjowanie dobrych warunków kredytu. Jednak czy nie lepiej zrobić to samodzielnie? Jeśli ktoś ma czas i ochotę, żeby odwiedzić kilka banków i w każdym z nich wypytać szczegółowo o dany rodzaj kredytu, to czemu nie. Natomiast jeśli o wszystkim można dowiedzieć się w jednym miejscu i na dodatek liczyć na rzetelne wyjaśnienie oraz obiektywną poradę jest to jednak korzystniejszy wybór. Tym bardziej, że można znaleźć biuro doradztwa finansowego, które za swoje usługi nie pobiera opłat od klientów, lecz funkcjonują dzięki prowizjom uzyskanym od banków. Warto mieć również na uwadze, że jeśli ktoś nie zna się na sprawach finansowych, może mieć problem z rozstrzygnięciem, która oferta kredytowa jest faktycznie najkorzystniejsza w jego sytuacji. Z kolei opieranie się na przykładzie kogoś z rodziny lub znajomych może być mylące, gdyż propozycje banków co jakiś czas ulegają zmianom.
 

Jak wyjść z długów?

Wizyta u doradcy, który ma pomóc w wyborze kredytu zaczyna się od analizy sytuacji finansowej oraz poznania potrzeb klienta. Na tej podstawie można przedstawić możliwości ich zrealizowania i polecić konkretną ofertę. Jednak to nie wszystko. Jak już zostało wspomniane doradca finansowy niejednokrotnie jest w stanie wynegocjować lepsze warunku kredytu. Następnie klient może liczyć na pomoc w dopełnianiu wszystkich niezbędnych formalności oraz na poradę przez cały okres spłacania kredytu. Jeśli zdarzy się tak, że w międzyczasie pojawi bardziej atrakcyjna oferta bankowa, wtedy warto rozważyć wspólnie z doradcą zmianę kredytu – a nie każdy wie, że taka możliwość w ogóle istnieje.
 
Na pewno wtedy, gdy planujemy jakąś większą inwestycję lub mamy spore wydatki i wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu. Jednak zanim rozpocznie się tego typu współpracę trzeba znaleźć profesjonalną firmę doradczą. Można trafić do niej albo przez polecenie, albo poszukać na własną rękę. Wtedy przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy doradca robi wrażenie osoby uczciwej oraz zaangażowanej w swoją pracę. W pewnym sensie trzeba kierować się intuicją. Natomiast kiedy znajdzie się dobrego doradcę finansowego można dzięki temu wiele zyskać. Jego wsparcie umożliwia realizację planów na najlepszych z możliwych warunkach.
Zapraszamy do kontaktu, działamy na terenie całej Polski - : +48 533 88 78 78